KONST / Litografier / Litografi 16773104
nr 1677 3104
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Litografi, Flicka med fläta. Signerad, numrerad 283/300 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 februari 2025
kl 20:15:26
29/1 00:39:04
300 kr
3/2 20:10:26
Waldemar Sjölander
Läs mer om Waldemar Sjölander